Blog

Bezpieczne wybielanie zębów

Share
Ilość ocen: 0

Piękny uśmiech to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety, tylko mała grupa osób może pochwalić się śnieżnobiałym kolorem zębów, naturalna kość często jest żółta lub szara. Na barwę zębów mają wpływ również przebyte choroby, palenie, stosowane leki, dieta oraz pielęgnacja jamy ustnej. Najczęstszym problemem są pojawiające się z wiekiem przebarwienia, które nie wyglądają atrakcyjnie. Na szczęście istnieją różne sposoby na wybielanie zębów. Warto im się przyjrzeć i przeanalizować ich wady i zalety.

Do tradycyjnych metod, stosowanych przez nasze babcie, należy szczotkowanie zębów sodą oczyszczoną, węglem aktywnym, ale również żucie selera, jabłka lub marchwi. Te warzywa i owoce powodują wydzielanie dużej ilości śliny, która neutralizuje kwasy i oczyszcza zęby, podobnie jak gumy do żucia bez cukru. Możemy stosować również pasty do zębów z efektem wybielającym. Oczywiście, sposoby te pomogą delikatnie rozjaśnić szkliwo, ale najlepszy efekt uzyskamy poprzez nowoczesne wybielanie stomatologiczne. Musimy jednak pamiętać, że każda z metod wybielania inaczej będzie wpływała na nasze zęby i dziąsła. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Laserowe wybielanie zębów stosowane w gabinetach stomatologicznych jest metodą szybką i bardzo skuteczną, ale ma również swoje wady. Podczas stosowanie preparatów o wysokich stężeniach może dojść do podrażnienia dziąseł, nadwrażliwości lub nawet osłabienia szkliwa. Z tego powodu przed każdym wybielaniem powinniśmy zasięgnąć porady dentysty, który oceni, czy możemy wykonać zabieg wybielania zębów w gabinecie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wybielanie zębów możliwe jest również w domu. W dostępnych w aptekach i drogeriach zestawach pasków czy nakładek stosuje się substancje docierające w głąb szkliwa i utleniające barwniki. Są to te same lub podobne, co w gabinetach, ale w mniejszych stężeniach. Dzięki temu są bezpieczniejsze, jednak wymagają większej cierpliwości, ponieważ na efekty trzeba często poczekać około 2 tygodni.

Szybkim, bezpiecznym oraz skutecznym sposobem na wybielanie zębów są nakładki do stosowania w domu. Wśród wielu zestawów dostępnych na rynku wyróżnia się nowoczesna technologia wybielania iWhite oparta na wytwarzaniu powłoki z krystalizowanego wapnia. Pozwala na uzyskanie uśmiechu marzeń już podczas jednego etapu wybielania. Dodatkowo jednorazowe nakładki iWhite są cienkie i elastyczne, tym samym zapewniają wygodne dopasowanie i maksymalną efektywność. Co najważniejsze, jest to metoda bardzo bezpieczna, rewolucyjny żel wybielający nie narusza struktury zębów, a jednocześnie wzmacnia ich szkliwo. Preparat nie zawiera nadtlenku wodoru, który może wywoływać nadwrażliwość zębów. Wystarczy 20 minut dziennie, aby uzyskać natychmiastowy efekt wybielenia zębów aż do 8 odcieni. Opakowanie zawiera 10 gotowych do użycia nakładek. Jedną nakładkę umieszcza się na górnym łuku zębowym, a drugą – na dolnym. Piękny uśmiech jest teraz na wyciągnięcie ręki. Nie każdy może się nim cieszyć naturalnie. Na szczęście istnieją bezpieczne sposoby na wybielanie zębów, takie jak iWhite, a dodatkowo unikanie substancji powodujących przebarwienia na pewno pomoże zachować biały uśmiech na dłużej.

Czytaj także:

Jak wzmocnić włosy po porodzie? Zespół suchego oka Co to są probiotyki i jak działają na organizm? Problemy z nadwagą Uzupełnienie witaminy C w diecie