Blog

Jak wzmocnić włosy po porodzie?

Share
Ilość ocen: 0

Większość mam jest przygotowana na problemy, które pojawiają się po ciąży, w okresie połogu. Wiedzą o huśtawce nastrojów, o kłopotach z laktacją i cerą. Nie spodziewają się jednak, że opowieści o wypadaniu włosów po porodzie i w okresie karmienia piersią okażą się prawdziwe. Kondycja włosów kobiety zależy przed wszystkim od gospodarki hormonalnej. I tak w okresie ciąży przyszłe mamy kwitną, a ich włosy są mocniejsze i bardziej gęste. Jest to zasługa estrogenów, które we współpracy z progesteronem zapewniają ciąży prawidłowy rozwój. Po urodzeniu dziecka poziom hormonów wraca do normy, a włosy zaczynają wypadać. Jest ich więcej niż zwykle, ponieważ wypadają te, których cykl wzrostu właśnie się zakończył oraz te, które powinny wypaść w okresie ciąży.

Każda mama karmiąca piersią chciałaby ładnie wyglądać. Niestety, hormon umożliwiający laktację przyczynia się również do nasilonego wypadania włosów. Są to normalne fizjologiczne reakcje, które nie powinny martwić młodych kobiet, ponieważ po okresie karmienia piersią włosy odrastają i przestają wypadać. Pomimo tego, wiele kobiet jeszcze w okresie ciąży i po porodzie poszukuje sposobów na poprawę kondycji włosów. Należy jednak pamiętać, że karmienie piersią ogranicza stosowanie wielu środków, ponieważ mogą okazać się szkodliwe dla dziecka. Dla poprawy wyglądu włosów zaleca się przede wszystkim bogatą w witaminy oraz mikro- i makroelementy dietę. Mamy powinny także dbać o odpowiednią pielęgnację włosów, suszyć włosy naturalnie unikając gorącego powietrza suszarki, nie używać prostownicy, lokówki i drażniących włosy farb. Mogą używać naturalnych środków wzmacniających strukturę włosów. Dodatkowo powinny zapoznać się z ofertą środków doustnych, które poprawiają kondycję nie tylko włosów, ale i skóry i paznokci ulegających osłabieniu w tym okresie.

Mamy powinny zwrócić szczególną uwagę na preparaty, które pomagają przywrócić włosom zdrowy wygląd i przeciwdziałają ich wzmożonemu wypadaniu. Ze względu na skład wiele z nich nie jest zalecanych podczas karmienia piersią ze względu na możliwość przenikania do mleka. Z myślą o kobietach, którym dokucza nadmierne wypadanie włosów opracowano preparat VITAPIL® mama. Ten unikalny środek jest bezpieczny dla kobiet karmiących, a jednocześnie zapewnia kompleksowe wsparcie zdrowia skóry głowy oraz włosów, poprzez dostarczanie niezbędnych witamin i składników mineralnych. VITAPIL® mama został opracowany przez ekspertów z myślą o kobietach po porodzie, w okresie laktacji. Składniki preparatu działają na włosy od wewnątrz – nie tylko na łodygę, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawiają, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. Uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne pozwala uniknąć problemów z nadmiernym wypadaniem włosów, osłabieniem struktury włosów, zwiększoną łamliwością i kruchością włosów oraz pogorszeniem gospodarki hydro-lipidowej skóry głowy i włosów. Głównym składnikiem preparatu VITAPIL® mama jest krzem z bambusa, który wpływa na kondycję włosów. Zalecane spożycie to 1 tabletka dziennie w trakcie posiłku. Nie da się całkowicie wyeliminować wzmożonego wypadania włosów w okresie ciąży i po porodzie, ale dzięki odpowiednim preparatom, można naturalnie wzmocnić ich kondycję.

Czytaj także:

Bezpieczne wybielanie zębów Zespół suchego oka Co to są probiotyki i jak działają na organizm? Problemy z nadwagą Uzupełnienie witaminy C w diecie